18 C
Скопје

49 прекршувања на забраната за движење, 512 санкции за неносење маска

Од 20.00 часот (11.04.2021) до 05.00 часот (12.04.2021) констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 512 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Поврзани вести

Нови 135 случаи на заразени со коронавирусот, 14 починати и 298 оздравени пациенти

МИА Агенција

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Остави Коментар