Кајзери го промовира Даниел Аврамовски

Македонскиот репрезентативец Даниел Аврамовски од денеска и официјално е нов фудбалер на Кајзериспор.

Довчерашниот фудбалер на Вардар пред извесно време потпиша трогодишен договор, а денеска беше промовиран заедно со останатите засилувања за турскиот тим меѓу кои е и поранешниот англиски репрезентативец Арон Ленон.

Аврамовски кој беше еден од најзаслужните што Вардар и покрај огромните финансиски проблеми ја освои титулата минатата сезона, имаше неколку понуди и се одлучи да ја прифати таа на Кајзери и ќе игра во силната турска Суперлига.

Аврамовски во Вардар пристигна 2019 година и беше најдобар стрелец на „црвено-црните“ со 10 постигнати гола, а претходно во кариерата има настапувано и за Работнички, Црвена звезда, Војводина и Олимпија Љубљана.

Прочитајте и...  Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски

Ролан Гарос: Ѓоковиќ експресно во второто коло

Слободен печат

ВАР технологија за натпреварот Македонија – Косово

Слободен печат

ФИБА Лигата на шампионите собори рекорд стар 25 години

Слободен печат