35 + Нега за сите видови кожа: Двоен видлив ефект на подмладување  

Сакај ја својата кожа, сакај ги своите години! Со ваква порака Козметика „Афродита“ ја претставува новата нега за лице Q10 BOOST, која ги следи потребите на вашата кожа во најактивниот период (35+). Со силата на два исклучителни антиоксиданса: коензимот Q10 и витаминот Е во енкапсулирана форма.

Q10 BOOST е идеална нега за сите типови кожа над 35-годишна возраст, зашто создава делотворна заштита против стареење, ги измазнува брчките и осигурува затегната и младешки блескава кожа. Достапна е во форма на крема за сува и крема за нормална до мешана кожа.

Q10 BOOST Крема за нормална до мешана кожа: Хидратантната формула делува брзо, делува исклучително антиоксидативно и подмладува, ја заштитува кожата од предвремено стареење поради делување на слободните радикали, ги измазнува линиите и брчките и осигурува затегната и младешки блескава кожа.

Прочитајте и...  Харисон Форд: После мене никој не може да биде Индијана Џонс

Q10 BOOST Крема за сува кожа: Интензивна хранлива формула со коензим Q10, витамин Е и шипково масло, неисцрпен извор на антиоксиданси и вредни хранливи состојки, ја поттикнува обновата на клетките на кожата, воспоставува ефикасна антиејџ заштита, делува на корекција на борите, а на кожата ѝ осигурува здрав и младешки изглед.

Кремите се достапни во продажба во сите дрогерии и поголеми парфимерии.

(комерцијален текст)

Поврзани вести

Не фрлајте ја кората од портокал – Доколку се користи вака, го лекува срцето, ги смирува воспаленијата, го регулира притисокот!

Слободен Печат

ФОТО| Со кристали и 10 000 бисери: Погледнете како изгледала венчаницата на Елизабета Втора

Слободен печат

ФОТО: Лила Филиповска на ручек во скопската ЗОО и тоа погледнете со кого!

Време е да почнете да додавате коприва во вашата исхрана, еве зошто

Слободен Печат

ВИДЕО | Сакаше да ја запроси, па доби удар во глава: Но, погледнете го крајот!

Слободен Печат

ФОТО | Овојпат сопственик на винарија: Ова е новото момче на Северина?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian