3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу…

На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога станува збор за некој мал детаљ, запаметете дека ситните нешта можат да направат голема разлика.

Освен тоа, често не сме свесни дека големите промени воопшто не мораат да чинат многу.

Ви претставуваме 3 трендови за уредување на ентериерот кои на секој дом ќе му подарат сосема нов изглед!

Сина боја

View this post on Instagram

So sunny and calm in here yesterday, though it was a busy day prepping for our little mans super hero party later today. Can’t believe that he is going to be turning 4 next week. Fun and magic ahead of us this afternoon with 26 little ones partying hard! It’s the first party we have ever done away from home and I have to admit despite loving to host, it feels a lot more relaxed already! Happy Sunday! . . . . #frontroomdecor #sittingroomdesign #gallerywall #sittingroomdecor #bluewalls #blueroom #pinksofa #winterlight #interiordesign #interiorstyling #colourpop #apartmenttherapy #housebeautiful #farrowandball #marieclairemaison #sodomino #myhomevibe #interior4inspo #victorianhouse #cosystyling #styletheclutter #myhousethismonth #seekinspirecreate #cockapoo #inmydomaine #howihome #hyggehome #myinteriorstyle #homedecor #homedesign

A post shared by Family House Style & Tweaks (@styletheclutter) on

Кралски сината боја е тренд на годината во секоја смисла, од облека до детали во домот. Доколку сте планирале да бојадисувате, осмелете се барем еден ѕид да го обоите во оваа впечатлива боја или пак внесете ја преку завесите, теписите или други впечатливи предмети.

Мега тапети

Сега апсолутен хит се џиновските тапети кои покриваат еден цел ѕид, а со изгледот потсетуваат на фотографија. На вас ви останува само да ја изберете најубавата и просторијата целосно ќе се трансформира во секунда.

Урбана џунгла во дневната соба

Сега имате уште еден изговор во куќата да „натрупате“ различни билки – тоа е во мода.

Прочитајте и...  Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Прочитај повеќе

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

Дневен хороскоп за 2 јуни: Ќе гледате на животот на поразличен начин и ќе ставите крај на проблем кој долго ве мачи

Слободен печат

Виц на денот – Притисок

Слободен печат

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски