27-годишен прилепчанец e уапсен за издржување на казна затвор во Куманово

Затвор/ Фото: Профимедиа

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп.

Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за издржување на казната.

Апсење на Ќафасан: Уапсени седум лица, дозволиле и вршеле шверц на стока

Видео на денот