1ТВ слави една година постоење со хуманитарна донација наместо огномети – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

1ТВ слави една година постоење со хуманитарна донација наместо огномети

Сопственикот Бојан Јовановски донираше сума од 5.000 евра за лечењето на тригодишната Васвије

1ТВ денеска слави една година постоење, со пригодна свеченост која се одржува во Македонската филхармонија.

По тој повод, сопственикот Бојан Јовановски донираше сума од 5.000 евра за лечењето на тригодишната Васвије, која има тумор на мозокот и треба да се оперира во приватна клиника, а потоа и да започне со хемотерапија.

– Парите наместо за огномет, одлучивме да ги донираме за лечењето на Васвије – рече Јовановски во своето обраќање до присутните гости во Македонската филхармонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close