Заев до Мицкоски: Вашите луѓе сакаа да ме убијат во Собранието

Вие држите морални предавања, за 27 април, за настан на кој и вие бевте учесник во толпата која сакаше да ме убие. Ве видовме на сликите и сега држите морални предавања што е исправно а што не, па треба да се засрамите од моите лузни. Не јас. Заради тоа што вашата политичка партија организираше толпа во која и вие учествувате, сакаше да ме убие мене и други пратеници кои беа таму, порача претседателот Зоран Заев во вечерашното ТВ соочување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на ова му возврати дека се помириле со тој што ја отворил вратата дента.

Заев му посочи дека тој не учествувал во процесот на помирување, на што Мицкоски рече:

Прочитајте и...  Референдум во Швајцарија за слободното движење со ЕУ

„Јас и вие не сме скарани за да помируваме“.

Заев истакна дека се направило разграничување меѓу оние кои сториле насилство и оние кои биле изманипулирани за случувањата на 27 април, но секој ќе одговара.
Дебатата меѓу лидерите продолжува.

Прочитај повеќе

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Заедницата на српски општини сè уште е камен на сопнување на Вучиќ и Хоти. Не знае дали следниот состанок во Брисел ќе се одржи

Илинка Иљоска

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Мајка оставала две годишно дете само по неколку дена

Илинка Иљоска

Германски ковид- 19 екперти доаѓаат во Косово

Илинка Иљоска

Хоти потпиша договор со Меѓународната финансиска корпорација за развој вреден повеќе од милијарда долари

Илинка Иљоска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕХФ го одложи натпреварот Вардар-Елверум!

Слободен печат

Во очи на посетата на Ричард Гренел косовската полиција затвори булевар по дојава за можна бомба

Слободен печат

Не е се така како што изгледа: И Лепа Брена сaкаше да се направи слаба со Фотошоп, па искриви се околу себе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ковид-19 во регионот: Најмногу починати и заразени во БиХ, Македонија со повеќе активни случаи од Словенија

Слободен печат

Руфати ја продолжува фудбалската кариера во Украина! (ФОТО)

Слободен печат

Рада Трајковиќ: Договорот од Вашингтон, политички земјотрес за Вучиќ

Слободен печат