Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Иако нејзиниот дух можеби засекогаш ќе остане млад, сепак телото го трпи товарот од години.

Светската турнеја на Мадона наречена „Madame X“ досега откажана е неколку пати на барање на нејзиниот доктор, а музичката дива е ставена на низа необични третмани со цел да ја повратат за настапте.

Иако нејзиниот дух можеби засекогаш ќе остане млад, сепак телото го трпи товарот од години.

Влегувајќи во када полна со мраз, Мадона, која сега има 61 година, направи болна гримаса за тоа што и се случува во моментот, додека нејзиното дваесет и петгодишно момче, танчарот Ахмалалик Вилијамс, внимателно ја следи седнат до неа.

Светската турнеја на Мадона во Америка и Европа, која ќе трае 93 дена, е извонреден напор за секој изведувач, а особено за некој кој има 61 година.

Турнејата ,,Мадам Х” започна во септември, проследена со низа откажани настапи. Досега има осум концерти што не се одржале , а биле прекинати на барање на лекарот бидејќи Мадона се борела со „голема болка“ и исцрпеност, и покрај низата третмани кои вклучуваат трансфузија на крв, ледени бањи и масажи.

Со богатство од 400 милиони фунти и над 300 милиони продадени албуми, кралицата на поп музиката не мора никому да се докажува. Сепак, станува збор за нејзината решеност дека концертите мора да продолжат , а не од желбата да заработи повеќе пари или да добие уште поголема слава, пренесува Mirror.

Пред да го откаже наредниот концерт , Мадона им порача на своите фанови: „Да се ​​прави концерт секоја вечер ми носи толку многу радост што откажувањето го доживувам како вид казна. Болката што моментално ја чувствувам е преголема и треба да се одморам и да го послушам советот на лекарот за да можам да се вратам посилна и подобра. Иако настапите на Мадона досега биле организирани во огромни арени, овој пат концертите се изведуваат во театри каде сцената е поблиску до седиштата, со цел да се поврзе поп-sвездата со нејзината публика. На концертите, мобилните телефони не смеат да вклучени за публиката да биде фокусирана на настаните на сцена и да уживаат во концертот, за кој издвоиле од 50 до 750 долари.

Прочитајте и...  Овој наш хуман полицаец ѝ го разубави животот на девојченцето Маја и на нејзиното семејство (ФОТО)

Прочитај повеќе

Патот до успехот на Џорџина Родригез: Како успеа да стане една од најпознатите инфлуенсерки и девојка на Кристијано Роналдо

Слободен Печат

Овој наш хуман полицаец ѝ го разубави животот на девојченцето Маја и на нејзиното семејство (ФОТО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Рокенрол спас во полициски час: „Ван Гог“ со дванаесетчасовен виртуелен концерт ќе ги забавуваат обожавателите!

Слободен печат

Натали Портман на урнебесен начин прикажа како животот ѝ се смени за време на пандемијата (ФОТО)

Слободен Печат

Ве интересира ли како би изгледале Џони Деп, Бред Пит, Џенифер Анистон и другите познатите личности доколку се „обични“ луѓе? (ФОТО)

Слободен печат

Два месеци од ужасната несреќа: Ванеса Брајант објави емоционално видео каде Коби зборува за својата ќерка

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Доктор Ана Данева Маркова: Најголем ризик за плодот е ако трудница со ковид-19 предвремено се породи

Кристина Апостолова

Дневен хороскоп за 28.03.2020

Слободен Печат

Виц на денот: Вирус

Слободен печат

Хороскопски знаци кои тешко прават компромиси во врска

Слободен печат

Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Слободен печат

Српска пејачка одигра „валкан танц“ со длабоко деколте: На многу мажи им го продолжив животот! (ВИДЕО)

Слободен печат