2 C
Скопје

12 Браќа и сестри соборија Гинисов рекорд, заедно имаат 1042 години

На официјалниот сајт од Гинисовата книга на рекорди соопштено е дека 12 браќа и сестри од Пакистан поставиле нов рекорд во збир на години на членови од исто семејство. Имено тие заедно имаат 1042 години и 315 денови.

Браќата и сестрите од семејството Д’ Круз родени од мајка им Сесилија и татко им Мајкл, во Пакистан, денес живеат во разни држави во светот – Швајцарија, Канада и САД, а нивната возраст е од 75 до 97 години.

Најстара е Дорин која е родена во 1923 година, додека најмлада е Еугенија која е родена 1945 година. Тие израснале во Пакистан, а најстариот брат Патрик се преселил во Канада поради работа, со желба и другите членови на семејството да се преселат.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Животот во „последниот слободен град“ во Америка

Нивниот татко починал кога најмладата ќерка имала една и пол година, а како што изјавиле за Гинисовата книга на рекорди, неговата смрт уште повеќе ги зближила.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар