112 нови случаи на ковид-19, пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа, направени се 1726 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19: Скопје – 82, Кавадарци – 8, Куманово – 6, Прилеп, Битола, Неготино и Крива Паланка – по 2, Тетово, Велес, Струмица, Кичево, Свети Николе, Ресен, Делчево и … Продолжи со читање 112 нови случаи на ковид-19, пријавени се 13 починати лица