-1 C
Скопје

1000 фотографии: Биографијата на Ријана е книга на инстаграм-ерата (ФОТО)

Јавноста не престанува да зборува за визуелната автобиографија на Ријана. Секој што ја видел книгата потврдува дека тоа е книга на инстаграм-ерата.

Instagram

Книгата е тешка скоро 7 килограми, долга околу 40 сантимети. Во неа има повеќе од 1.000 фотографии кои се сведоштво за статусот на Ријана, не само како музичарка, дизајнерка и деловна жена, туку и како визуелна икона. Освен насловите и кратките објаснувања, во книгата нема ниту еден друг збор, дури ни предговор.

Дел од фотографиите даваат нов агол на Ријана. Тоа се фотографиите од нејзиното детство на Барбадос, кога била позната по своето средно име Робин Фенти. На една слика е забележена нејзината победа на локалниот конкурс за мис кога имала 16 години, а покрај фотографијата од алманахот пишува: „Робин е многу вредна и горда што добро си ја работи работата“.

Instagram

Неколку фотографии се посветени на прославата на нејзиниот 23-ти роденден. На друга пуши цигара додека Џеј Зи отвора златно шише со шампањско, а Бијонсе се смее покрај него.

Instagram

Најпознатите моменти од нејзиниот јавен живот во книгата се прикажани од друг аспект. Книгата на фановите на Ријана им дава увид во нејзиниот живот и поглед на приватните моменти кои досега не биле достапни.

Книгата е подготвувана 5 години.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар