Роналдо го пропушта првиот дуел со Ајакс - Слободен печат

Роналдо го пропушта првиот дуел со Ајакс

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо најверојатно ќе го пропушти првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против Ајакс кој се игра на 10 април.

Роналдо се повреди играјќи за португалската репрезентација во квалификациите за ЕП 2020 против Србија кога при еден дуел го повреди бутниот мускул. Последните медицински прегледи кои вчера беа извршени во Торино покажаа дека повредата воопшто не е наивна и потребно е подолго време за рехабилитација.

Според првичните информации, Португалецот ќе одмора во наредните две недели што значи дека ќе ги пропушти дуелите со Емполи, Каљари и Милан со Серија А.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen − 13 =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат