Пожарникар нападнат во Струмица на место на кое бил пријавен пожар

З.Ш.(56) од Струмица, вработен како пожарникар во струмичката Територијална противпожарна единица вчера пријавил дека бил нападнат од лицето Т.С кај местото „Просенички пат” на кое пристигнале по пријава за настанат пожар.

Како што соопшти МВР, пожарникарот инцидентот го пријавил вчера во 17:00 часот во СВР Струмица, а се случил истиот ден околу 15:10 часот.

-Според пријавеното, тој бил нападнат во моментот кога пристигнале на наведеното место по пријава во Територијалната противпожарна единица за настанат пожар, посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат