Парондо не сака опуштање: Сакам да одиграме за самодоверба

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо, ги предупреди своите ракометари дека убедливата победа од првиот дуел против Загреб не смее да ги опушти и очекува максимална ангажираност и во реваншот в сабота. „Црвено-црните“ на првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите како гостин го декласираа Загреб со 27:18 и се очекува саботниот реванш во спортскиот центар „Јане Сандански“ (19.30 ч.) да претставува формалност.

– Имаме одличен резултат, но никако не смееме да се опуштиме бидејќи Загреб е одлична екипа и тоа не смее да се заборави. Сакам на најдобар можен начин да го одиграме и реваншот иако ќе се обидеме да им дадеме шанса на повеќе резултати за да добијат поголема самодоверба во пресрет на финишот на сезоната – вели Парондо.

Прочитајте и...  Ви се смачи од корона по шест месеци, но како им е на нив кои ја носат цел живот?

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат