Парондо: Мило ми е за повратниците во екипата

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо е задоволен од победата над Загреб но и од враќањето во натпреварувачки ритам на ракометарите кои беа повредени.

– Среќни сме со пласманот во четвртфиналето, тоа беше најважно за нас. Мислам дека одигравме ногу добро прво полувреме, играчите играа со интензитет. додека во второто бевме полоши. Мораше да играме 60 минути за победа. Мило ми е што денеска некои играчи се вратија по подолга пауза, како Сергеј, како Вуко Борозан… – изјави Парондо.

 

Прочитајте и...  Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Поврзани вести

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат

Лацио повторно во ЛШ: УЕФА потсети на мајсторијата на Пандев против Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Слободен печат

Солскјер изненади со списокот на играчи пред дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар