Ограбена црква во Вратница

Непознати сторители ноќта помеѓу 29 и 30 март извршиле тешка кражба во црквата „Св.Константин и Елена” во село Вратница, Тетовско при што одзеле накит и бакарни лимови.

Како што соопшти МВР, кражбата била пријавена вчера во СВР Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат