Неверојатниот Харден го отпиша Сакраменто од плејфот

Џејмс Харден со новиот фантастичен натпревар во кој оствари трипл-дабл го отпиша Сакраменто од трката за плејофот и им направи услуга на Сан Антонио и Оклахома Сити.

Харден во победата на Хјустон од 119:108 имаше учинок од 50 поени, 11 скокови и 10 асистенции притоа постигнувајќи десет поени во низа за „ракетите“ во моментите кога се одлучуваше победникот.
Ова беше петти натпревар на кој Харден стигнува до трипл-дабл со 50 постигнати поени, категорија во која тој е најдобар во историјата на НБА-лигата и 18. меч со најмалку 50 постигнати поени, со што е на делба на четвртото место во НБА-историјата.

Поразот на Сакраменто ги однесе Сан Антонио и Оклахома сити во плејофот со што се познати сите осум учесници во разигрувањето за титулата во Западната конференција.
За Сан Антонио ова ќе биде 22 по ред учество во плејофот со што се израмни со Филаделфија

Прочитајте и...  Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Резултати:
ЛА Клиперс – Кливленд 132: 108
Хјустон – Сакраменто 119: 108
Бруклин – Бостон 110: 96
Детроит – Портланд 99:90
Индијана – Орландо 116: 121
Њујорк – Мајами 92: 100
Чикаго – Торонто 101: 124
Минесота – Филаделфија 109: 118
Феникс – Мемфис 115: 120

Прочитај повеќе

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат

Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Слободен печат

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат

Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Слободен печат

Македонија без учесници во ФИБА Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Несторовски: Голот против Рома му го посветувам на Роландо!

Слободен печат

На денешен ден: Се оствари детскиот сон на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меси ги прекина преговорите за продолжување на договорот!?

Слободен печат

Реал со пенал до плус четири пред Барселона (ВИДЕО))

Слободен печат

Несторовски стрелаше за Удинезе во триумфот над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити го понижи новиот шампион, го испрати Ливерпул со четири гола во мрежата

Слободен печат