Мијалков сам ќе бара да излезе од притвор

Поранешниот директор на УБК, притворениот Сашо Мијалков денеска од судскуот совет во предметот „Тврдина-Таргет“ побара денешното рочиште да се одложи.

Барањето го поткрепи со потребата да присуствува на денешнат јавна седница на скопска Апелација од која ќе бара да биде ослободен од затворски притвор.

Мијалков е во притвор во истражниот затвор “Скопје” од 8 март 2019 година, веднаш откако му беше изречена затворската казна од 3 години за предметот на СЈО „Титаник 2“.

Прочитајте и...  Скопјанец однесен во станица, се однесувал агресивно кон полицаец

Поврзани вести

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Слободен печат

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Три лица барани со потерница спроведени во затвор

Слободен печат

Обвинение против скопјанец за две разбојништва во аптеки во Скопје

Слободен печат

Апсење во Чаир, падна дилер на кокаин и хероин

Слободен печат

Остави Коментар