Минималец на Вардар, петка на Шкендија

Тетовчани сите дилеми околу победникот ги решија во првото полувреме кога преку Алими, Тотре и Бејтулаи поведоа со 3:0, додека во вториот дел Радески и Жуниор ја тресеа мрежата на Победа која пак почесниот погодок го постигна преку Макота. Вардар со голот на Цветановски во 55 минута дојде до минимална победа над Силекс со која остана на втората позиција на табелата.

Предноста на домашниот терен ја искористија струмчките екипи,  Академија Пандев и Беласица. „Пандевци“ со 2:1 ја совладаа Ренова, а Беласица го совлада Шкупи со 2:0. Во последниот дуел Македонија ЃП и Работнички ги поделија бодовите играјќи 1:1.

Резултати:
Академија Пандев – Ренова 2:1
Беласица – Шкупи 2:0
Македонија ЃП – Работнички 1:1
Шкендија – Победа 5:2
Вардар – Силекс 1:0.

Прочитајте и...  Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Табела: Шкендија 56 бода, Вардар 48, Академија Пандев 45, Ренова 33, Шкупи 33, Работнички 32, Македонија ЃП 30, Силекс 24, Беласица 22, Победа 18.

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат