Леброн предвреме замина на одмор

Леброн Џејмс нема да биде дел од ЛА Лејкерс на последните шест натпревари сезонава. ЛА Лејкерс шеста сезона по ред нема да биде дел од разигрувањето за титулата, додека пак за Џејмс ова е прв пат да не игра во плејофот по 2005 година кога беше дел од Кливленд.
Токму неиграњето во плејфот е главна причина, управата на „езерцата“ да му даде одмор на својот најдобар играч, кој пак ќе ја искористи за да залечи повредата на препоните.

Џејмс сезонава за прв пат во кариерата доживеа повреда, тој се повреди за време на божиќните празници и пропушти 17 натпревари.

– Таа повреда не беше целосно санирана бидејќи се брзаше за Леброн што побрзо да се врати. Затоа, најдобро за сите е сега да не се ризикува, сакаме Леброн Џејмс да биде максимално подготвен за следната сезона – стои во соопштението на раководството на ЛА Лејкерс

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Прочитај повеќе

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат

Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со – велосипед (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас подобар од капитенот Пандев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот суд ја поништи титулата на Бриж

Слободен печат

Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

Слободен печат

Нов шок за навивачите на Ливерпул, и Алкантара не доаѓа на „Енфилд“?

Слободен печат

Барселона нема скршено евро во касата, а го сака двоецот од Тотенхем

Слободен печат

Ренова го презентира засилувањето од БиХ, Хушиќ

Слободен печат

И Виландер застана на страната на Ѓоковиќ: Тој не е експерт, Владата му даде дозвола

Слободен печат