Иднина на Гатузо не е приоритет за Милан - Слободен печат

Иднина на Гатузо не е приоритет за Милан

Директорот на Милан, Леонардо не размислува за промена на тренерот Џенаро Гатузо. По двата порази на „росоњерите“ прво од Интер (2:3), а потоа и од Сампдорија (0:1) станаа погласни шпекулациите дека Гатузо можеби нема да го дочека крајот на сезоната на клупата на Милан.

На ваквите шпекулации стави крај Леонардо кој побара играчите и тренерот да бидат фокусирани на реализирање на главната цел, пласман меѓу првите четири екипи во Серија А кој носи во Лигата на шампионите наредната сезона.

– Треба да бидеме зрели и да се справиме со моменталната ситуација, да ги надминеме проблемите и да ја постигнеме главната цел, да обезбедиме пласман во Лигата на шампионите. Што се однесува до Гатузо, тој има договор со Милан и никогаш не сме дискутирале за негова смена – вели Леонардо.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

eighteen + nineteen =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат