33.8 C
Скопје

Донарума добива нов договор во Милан

Голманот на италијанската репрезентација и на Милан, Џанлуиџи Донарума се согласи да потпише нов четиригодишен договор тимот од Милано, објави „Кориере Дело Спорт”.

Со новиот договор, Донарума ќе биде дел од тимот на Милан до 2024 година, а ќе заработува по седум милиони евра по сезона.

Поврзани вести

Неверојатна животна приказна на данска фудбалерка: Татко и бил убиен од талибанци, зборува девет јазици и кога не дава голови е хирург

Слободен печат

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

Слободен печат

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Слободен печат

На ОИ во Токио ќе има публика, но алкохолот ќе биде забранет

Слободен печат

Ѓоковиќ донесе конечна одлука, ќе настапи на ОИ во Токио

Слободен печат

ВИДЕО | Мојсовски: Моја заложба е масовно враќање на младите на улиците и во спортските арени

Слободен печат

Остави Коментар