Гризман се кае, сака во Барселона и за помала плата

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман е подготвен да прифати намалување на платата само за да премине во редовите на шпанскиот шампион Барселона. Гризман им признал на најблиските пријатели дека се кае што минатото лето потпиша нов договор со Атлетико Мадрид иако имаше понуда од каталонскиот клуб.

Гризман во Атлетико Мадрид со новиот договор заработува 23 милиони евра годишно но елиминацијата од Јувентус во Лигата на шампионите иако по првиот дуел неговиот тим имаше два гола предност, го натера да му порача на својот агент да проба да започне преговори со Барселона.

Францускиот репрезентативец е подготвен да се откаже од седум милиони евра и да добива 16 милиони евра во Барселона колку што прифати минатото лето.

Прочитајте и...  Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Прочитај повеќе

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат