Горпишин две години во Вардар

Рускиот ракометен репрезентативец Сергеј Горпишин во наредните две години ќе биде дел од македонскиот шампион Вардар. Тој доаѓа од редовите на германскиот бундеслигаташ Ерланген. Горпишин кој игра на пикерската позиција во Вардар доаѓа како замена за Бразилецоц Рожерио Мораес.

– По Светското првенство во јануари годинава добив понуда од Вардар, а тоа е шанса која не се пропушта. Можам искрено да признам дека не го очекував ова, не бев спремен за таков пресврт на настаните. Благодарен сум што таков голем клуб ми обрна внимание. Кога ќе ве покани таков голем клуб, неодамнешен победник на Лигата на шампионите, треба да вложите максимални напори да ја искористите шансата, изјави Горпишин.

Прочитајте и...  Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Прочитај повеќе

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат