Горбок: Полно ми е срцето

Екипата на Вардар по шест пат едноподруго обезбеди пласман во ракометната Лига на шампионите откако и во реваншот славеше над Загреб.

Иако сите дилеми околу патникот меѓу осумте најдобри во ЛШ беше решен по првиот натпревар, Вардар со 32-30 славеше и пред своите гледачи, а натпреварот по обележа и повратникот Сергеј Горбок.

Тој се врати на терените по пауза од шест и пол месеци поради рехабилитацијата од оперираните предни вкрстени лигаменти.

– Благодарам на Загреб за два добри натпревара. Тие не беа толку добри во првата, но вечерва беа одлични. Ние бевме подобри во првото полувреме, добро влеговме во мечот, но во второто полувреме нешто не одеше. Важно е дека победивме, дека задоволна е и публиката, а и ние. Јас многу работев на тоа да се вратам на теренот. Разговарав со тренерот и тој имаше впечаток дека сè одеше добро и решивме да играме. Полно ми е срцето затоа што успеав да придонесам малку за оваа победа на Вардар – изјави Горбок.

Прочитајте и...  Ви се смачи од корона по шест месеци, но како им е на нив кои ја носат цел живот?

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат