„Воините“ не го даваат врвот во Западот (ВИДЕО)

Екипата на Голден стејт вориорс останува лидер во Западната конференција откако со 118:103 го победи Мемфис. Вечер за паметење имаше Кевин Дурант, кој натпреварот го заврши со 28 поени, притоа погодувајќи 12 шутеви и имаше само едно промашување. Мајк Конли даде 22 поени за Мемфис, со што стана најдобар стрелец во историјата на „гризлите“, поминувајќи го Марк Гасол, кој минатиот месец беше разменет во Торонто.

Оклахома сити триумфираше над Индијана со 107-99, благодарение на одличната трета четвртина што домашната екипа ја доби со 31-15. Пол Џорџ беше најдобар поединец на натпреварот со 31 поен, додека Расел Вестбрук оствари уште еден трипл-дабл, реализирајќи 17 поени, 11 скока и 12 асистенции.

Резултати:
Чикаго – Портланд 98-118
Мемфис – Голден стејт 103-118
Oклахома сити – Индијана 107-99
Феникс – Вашингтон 121-124
Јута – ЛА Лејкерс 115-100.

Прочитајте и...  Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат