-1.3 C
Скопје

Асфалтирана велосипедска патека на булеварот „Србија“

Екипите на ЈП „Улици и патишта“, по налог на Град Скопје, ја асфалтираа велопатеката на булевар „Србија“, на потегот од булеварот „Борис Трајковски“ до булеварот „Трета македонска бригада“, на должина од 950 метри.

Во изминатиов период се работеше на реконструкција на оваа патека со вградување тампонски слој, поставување бетонски рабници и машинско асфалтирање на површина од 3.232 квадратни метри.

Прочитајте и...  Меркел: Пандемијата го менува глобалниот однос на силите во корист на Азија

Поврзани вести

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.

ВИДЕО+ФОТО: Напаѓачот кој усмрти пет лица во Германија бил пијан и се лекувал од ментална болест

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Превентивното земање на антибиотици дефинитивно не е оправдано

Слободен печат

ВИДЕО | Бајден се обрати на милиони Американци: Помошта пристигнува

Слободен печат

Вашингтон пост: Трамп стана параноичен, колабира системот зад вратите на Белата куќа

И.И.

Д-р Стефановиќ: Гледаме пациенти кои се добро следени и лекувани по осум недели и на крај сме ја изгубиле битката за секунда

Слободен печат

Остави Коментар