Забава

Забава

Моника Белучи ќе го води филмскиот фестивал во Кан

Италијанската актерка Моника Белучи ќе биде водителка на отворањето и на затворањето на 70. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Годинава Канскиот филмски фестивал ќе се...

Развод е развод, бизнис е бизнис: Џоли и Пит заедно произведуваат маслиново масло

Романтичната врска на Анџелина Џоли и Бред Пит можеби е завршена, но тие решиле заедно да започнат бизнис. Холивудскиот пар, во чија сопственост е 60...

Нова жртва на хакери: Украдени приватни фотографии на Деми Ловато

Американската пејачка Деми Ловато е уште една во низата славни личности на кои хакери им украле приватни фотографии. Фотографија од 24-годишната Ловато циркулирала на порно...

Меланија не е како актерките, плаќа за тоа што го носи

Првата дама на САД, Меланија Трамп, сама ја купува гардеробата, не ја зема бесплатно како што тоа го прават многу холивудски ѕвезди, тврди „Холивуд...

Доживотен затвор за ММА борачот „Воена машина“ кој претепа порно ѕвезда

Поранешниот ММА борач Џонатан Пол Копенхавер, попознат како „Воена машина“ е обвинет по 29 точки од обвинението за напад на поранешната порно актерка Кристи...

Пенелопе Круз како Донатела Версаче

Холивудската актерка Пенелопе Круз ја има првата поголема телевизиска улога - ќе биде Донатела Версаче во серијата „Версаче: Американска крими приказна“. Шпанската актерка и оскаровска...

Кандидатка за Мис бумбум 2017: Во врска сум со маж и жена, заедно одгледуваме...

Старлетата Ренџел Карлос, кандидатка за Мис бумбум 2017 година (избор на најубав задник) истовремено е во врска и со маж и со жена и...

Пике и Шакира го откачија Меси за свадбата

Лионел Меси наскоро ќе се венча со својата долгогодишна девојка Антонела Рокузо, а медиумите јавуваат дека во подготовка е голема свадба со стотици гости. Сепак,...

Литл Мис Галакси 2017: 6 титули за малите мисици од модното студио Црнокрак

Изминатиов викенд во Театарот во Банско, Бугарија се одржа финалето на изборот за Литл Мис Галакси 2017. Македонија ја претставуваа три прекрасни девојчиња и сите...

Таксират како најзначаен македонски фестивал и меѓу најдобрите од регионот гостува во Белград

Таксират фестивал како најзначајниот фестивал од Македонија гостува на првата меѓународна конференција „Контакт“ која на 23 и 24 март ќе се одржи во Белград! Со...

Не пропуштајте

Шпанските скали нема да се градат

Советот на Општина Центар завчера ги стопираше градбите од „Скопје 2014“. Една од нив е катната гаража спроти Музеј на Град Скопје, која не почна...