Забава

Забава

Дали знаете зошто Кејт Мидлтон никогаш нема да ви даде автограм?

Војвотката од Кембриџ и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, се една од најомилените славни двојки, особено меѓу својот народ. Луѓето ги сакаат поради нивната едноставност,...

Рајан Рејнолдс сподели фотографија од нов лик во „Дедпул 2“

Рејнолдс, кој го глуми антихеројот Дедпул во истоимениот филм, на Твитер ја сподели првата официјална фотографија од вториот дел. Новиот женски лик се вика Домино...

Принцот Алберт од Монако со британски совети за Меган Маркл

Иако својата популарност ја стекна како една од главните улоги во серијата „Костуми“, Меган Маркл го привлекува вниманието и со нејзината врска со принцот...

Не пропуштајте

Бони Тајлер ќе ја пее „Total Eclipse of the Heart“ во...

Милиони луѓе во моментов го следат затемнувањето на Сонцето, кога месечината поминува точно на линијата меѓу Земјата и Сонцето, фрлајќи сенка на него. Целосното помрачување...

Придружете ни се Facebook