вести

вести

Хорор: Брачни другари од БиХ пронајдени мртви во Солт Лејк Сити

Мртвите тела на двајца жители на Босна и Херцеговина, кои живееле во Солт Лејк Сити, се пронајдени во нивната семејна куќа. Околу пет часот утрото,...

СДСМ: По криминалните стапки на Груевски тргнале и дел од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Резултатите од расипничкото владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ на централно и локално ниво изминативе години се корупција, криминал, расипништво, криминално богатење на поединци...

Низа нови пожари во Хрватска, критично на Хвар

Голем шумски пожар избувнал кај местото Стариград на Хвар. Во гаснењето на истиот учествуваат повеќе пожарникарни служби. Како последица на бурата и ветровите пожарот забрзано...

Дачиќ: И Србија може да го промени ставот за името Македонија

По најавата на официјално Скопје дека го менува ставот за воздржаност при гласањето за членство на Косово во УНЕСКО, српскиот министер за надворешни работи,...

СДСМ: Трајановски да даде отчет за направените штети и украденото од граѓаните!

„Плод на работата на Коце Трајановски е изгубениот сјај што Скопје некогаш го поседуваше како главен град на Република Македонија. Граѓаните очекуваат Трајановски да даде...

Вработени во УЈП “амнестирале“ даночни обврзници од плаќање на данок

Двајца вработени во Управата за јавни приходи (УЈП) им помагале на приватни и државни фирми во 2015 и 2016 година да избегнуваат плаќање на...

Влада: Започнаа теренските активности за решавање на проблемот со депонијата во Тетово, се решава...

Владата на Република Македонија спроведе постапка за решавање на проблемот со дивата депонија во општина Тетово. Со постапката за јавна набавка што заврши во...

Фрути ди Маре, прекрасен ресторан во срцето на Дебар маало со најубава климатизирана тераса

Нова промотивна кампања од 23 август од 29 септември: Уживајте во амбиентот на најубавата климатизирана тераса со 15% намалување на сите нови менија. Во најубавиот...

За половина денар по литар поскапува „еуросупер БС – 98“

Цените на бензинот „еуросупер БС – 95“ и на дизелот остануваат исти, а цената на „еуросупер БС – 98“ се зголемува за половина денар, одлучи...

Каде живеат, со што се занимаваат и како изгледаат најбогатите жени на планетата! ФОТО

Тие се симбол за успех и слава. Тие имаа слава и пари, а по богатството се вбројуваат во најбогатите жени на светот. Еве за...

Не пропуштајте

Бони Тајлер ќе ја пее „Total Eclipse of the Heart“ во...

Милиони луѓе во моментов го следат затемнувањето на Сонцето, кога месечината поминува точно на линијата меѓу Земјата и Сонцето, фрлајќи сенка на него. Целосното помрачување...

Придружете ни се Facebook