вести

вести

Крадец фатен на дело како обива автомобили, завршил во Градска болница

На 23.06.2017 година во 04.00 часот  во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“  во Скопје бил донесен повреден Б.К. (23), кој најверојатно се здобил...

Возило оштетено од пожар кај хотелот „Александар Палас“

На 23.06.2017 година околу 16.00 часот во хотел „Александар Палас“ во Скопје била запалена ограда околу 20 метри при што во задниот дел било...

Ограбени две аптеки во Скопје

На 22.06.2017 година околу  21,00 часот во аптека на ул. „Џон Кенеди “ во Скопје непознат  сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол...

Разбојник се исплашил и избегал од вклучениот аларм во менувачница

На 23.06.2017 година во 15.20 часот во  менувачница на ул. „Рузвелтова“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво во обид. Сторителот со пиштол се заканил...

Задушено востанието на Груевски за десороизација на државата

Поранешната власт во последните три години потрошила околу 200.000 евра за финансирање на невладините организации, а само за годинава поранешниот вицепремиер Никола Тодоров потпишал...

Заев упати честитка до новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Во име на Владата на Република Македонија,...

Рашковски: Братот на Мукоски добил тендер за варосување на „Телеком арената“ за 10 евра...

Генералниот секретар на Влада, Драги Рашковски обвини дека фирмата „Атриум“ од Вевчани, сопственост на братот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, склучила договор за...

Премиерот Заев до граѓаните, за Рамазан Бајрам: Обезбедуваме иднина за сите, градиме општество на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, за големиот празник Рамазан Бајрам упати Честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул улема Хаџи...

Порно ѕвезда им вети на руските фудбалери оргии ако го освојат Купот на конфедерации

Најпознатата руска порно ѕвезда Алина Јеременко, алијас Алина Хенеси им ветила секс на сите репрезентативци на својата земја доколку триумфираат на Купот на конфедерации. Русија...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создаде долгорочни штети врз инфраструктурата, ќе има одговорност за сите злоупотреби ...

„Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата. Огромните пропусти во изградбата...

Не пропуштајте