СПОРТ

СПОРТ

Димитров победи во Синсинати

Бугаринот Григор Димитров (26) ја освои својата прва титула на турнир од рангот „Мастерс 1000“ со победата над Австралиецот Ник Кирјос во финалето на...

Евробаскетoт без бројни НБА-ѕвезди

Евробаскетoт 2017 ќе биде ослабен поради отсуството на многу ѕвезди. Шпанија ќе го брани златниот медал без Љуљ, Ибака, Фернандес и Миротиќ, Италија ќе игра...

Реал може и без Роналдо, Меси три пати ја погодуваше стативата против Бетис (Видео)

Екипата на Реал Мадрид со победа на гости над Ла Коруња од 3-0 ја започна одбраната на титулата во Примера. Избраниците на Зинедин Зидан потврдија...

Шоу на Нејмар (Видео)

Фудбалерите на ПСЖ убедливо го поразија Тулуз со 6-2, а вистински спектакл на „Паркот на принцевите“ приреди најскапиот фудбалер на светот Нејмар. Бразилецот со два...

Милан лесно триумфира над Кротоне пред дуелот со Шкендија (Видео)

Фудбалерите на Милан како гости славеа со 3-0 над Кротоне во првото коло од италијанската Серија А, а Интер како домаќин со истиот резултат...

Србија без Теодосиќ на Евробаскетот

Капитенот на репрезентацијата на Србија, Милош Теодосиќ нема да настапи на претстојниот Евробаскет. Хроничната повреда на мускулот на ногата, заради која пропушти дел од подготовките...

Манчестер Сити нуди 300 милиони евра за Меси?

Манчестер Сити имаат намера да понудат 300 милиони евра за трансфер на ѕвездата на Барселона, со што Лионел Меси би станал најскап фудбалер на...

Стуџински во фото финишот побрз од Поп-Ацев на Охридскиот маратон

Германецот Александар Стуџински триумфираше на 31-то издание на Охридскиот пливачки маратон, откако во фото финиш успеа прв да доплива до целта на градското пристаниште....

„Покер“ на Јунајтед, минималец на Ливерпул (Видео)

Манчестер Јунајтед одлично ја почна сезоната откако и во вториот меч од премиерлигашката сезона постигна четири гола, овојпат на гостувањето кај Свонси. „Црвените ѓаволи“ поведоа...

Лекарите се обидуваат да му ја спасат ногата на Вујошевиќ

Селекторот на БИХ, Душко Вујошевиќ, се наоѓа во тешка здравствена состојба. Тој веќе неколку години има потешкотии со дијабетисот. Дијагностицирана  му е гангрена на...

Не пропуштајте

Бони Тајлер ќе ја пее „Total Eclipse of the Heart“ во...

Милиони луѓе во моментов го следат затемнувањето на Сонцето, кога месечината поминува точно на линијата меѓу Земјата и Сонцето, фрлајќи сенка на него. Целосното помрачување...

Придружете ни се Facebook