СПОРТ

СПОРТ

Убедлив пораз на Карпош Соколи во дебито од ФИБА Еврокупот

Кошаркарите на Карпош Соколи со пораз дебитираа во групната фаза од ФИБА Еврокупот, откако убедливо загубија на гостувањето во Унгарија од Шолнок со 94-73. Составот...

Јаневски: Го респектираме Реал Сосиедад, но веруваме во своите квалитети

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски вечерва на прес-конференцијата ги истакна очекувањата од утрешниот дуел со Реал Сосиедад во рамките од Лигата...

Барсегјан: Ќе играме со срце да ги освоиме бодовите

Своите очекувања од утрешниот натпревар против Реал Сосиедад во рамките од третото коло во групната фаза од Лигата на Европа, ги искажа напаѓачот на...

Кружните трки се враќаат во Скопје!

По пауза од 7 години, кружните авто трки повторно се враќаат на скопскиот асфалт! Во организација на АКК Примо АВЈ, на 21 и 22...

Меѓународен коњички турнир на 21 и 22.октомври во Скопје

Тимови од Македонија, Албанија, Бугарија и Србија на 21 и 22 октомври ќе учествуваат на Меѓународен Октомвриски коњички турнир што ќе се одржи во...

Шкендија поуспешна во пенал рулетот од Работнички

Фудбалерите на Шкендија по подобро изведување на пенали се пласираа во 1/4 финалето на Купот на Македонија, откако го елиминираа Работнички. Радески ги донесе домаќините...

Вар­дар во бор­ба за први­те бо­дови

Ток­му на оваа сред­ба Вар­дар­ци се на­де­ва­ат де­ка ќе има­ат при­ли­ка да ги ос­во­јат први­те бо­до­ви во ова нат­пре­ва­ру­вање, свес­ни де­ка во први­те две...

Ку­ма­нов­ци по­до­бри од Ибар

Ко­шар­ка­ри­те на Ку­ма­но­во ја над­ми­наа мини-кри­за­та по по­чет­ни­те два по­ра­зи на стартот од се­зо­нава, па по први­от три­умф во до­маш­но­то првен­ство де­нес­ка имаа „сефте“...

Ци­бо­на ос­та­на без плеј­ме­кер

Лен­гс­тон Хол си за­ми­на од ре­до­ви­те на Ци­бо­на на са­мо не­кол­ку де­на пред ду­е­лот со МЗТ Скопје, от­ка­ко уп­ра­ва­та на хрват­ски­от тим ре­ши да...

Ми­ро­тиќ пов­ре­ден по те­пач­ка­та со со­иг­ра­чот

Уште на са­ми­от старт од се­зо­на­та во НБА, се слу­чи скан­да­лоз­на си­ту­а­ци­ја и тоа на тре­нин­гот на Чи­ка­го Булс. Аме­ри­кан­ски­те ме­ди­у­ми ин­фор­ми­раа де­ка по од­ре­де­но...

Не пропуштајте

Бејл: Хит Леџер во улогата на Џокер бараше навистина да го...

Легендарниот приказ на Џокер во улога на Хит Леџер и денес потсетува на напорите на покојниот актер што подобро да го одглуми негативецот, а...

Придружете ни се Facebook