ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКА

Средба на Шекеринска со новопоставеното одбранбено аташе на Турција во Македонија, полковник Урек

Денеска во Министерството за одбрана, министерката Радмила Шекеринска се сретна со новопоставеното одбранбено аташе на Република Турција во Република Македонија, полковникот Бурхан Урек. „Македонија највисоко...

Влада: Македонија развива пријателски односи со сите соседни земји

Република Македонија развива пријателски односи со сите соседни земји. Кога постојат отворени сензитивни прашања помеѓу два наши соседи, Владата на Република Македонија секогаш ги...

СДСМ: Со лажните вести ВМРО-ДПМНЕ работи спротивно на граѓанскиот интерес, зацртаните реформи го подобруваат...

„Хистеричното и неосновано ширење на лажни вести од страна на ВМРО-ДПМНЕ го потврдува нивниот страв од одговорноста што им следува за децениското нетранспарентно трошење...

СДСМ: Повисоката минимална плата од 12.000 денари ја отвара спиралата на покачување и на...

„Со ребалансот на буџетот Владата предводена од СДСМ скрати финансиски средства предвидени за репрезентации, луксузни ручеци и службени патувања на функционерите, милионски реклами и...

МНР: Персоналот на амбасадата на Србија повикан на консултации во Белград

Министерството за надворешни работи вчера добило нота од амбасадата на Република Србија во Скопје, во кое било известено дека персоналот на амбасадата е повикан...

СДСМ: Провизиите и плацевите се единствените инвестиции за кои знае Груевски

Единствени странски инвестиции за кои знае Никола Груевски се милионските провозии за автопатиштата, огромните плацови на Водно и стотиците ливади наречени индустриски зони што...

Извесни кандидатите за градоначалници во Делчево, Берово и Пехчево

Политичките партии финишираат со листите за кандидатите со кои ќе влезат во трката за градоначалнички мандат и во локалните совети на локалните избори кои...

Избирачкиот список од утре на увид на граѓаните

Избирачкиот список од утре ќе биде ставен на јавен увид. Според информацијата добиена од ДИК на него има вкупно 1.816.127 гласачи. Не се внесени...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ нема да го спречат воведувањето на евтина тарифа на...

ВМРО-ДПМНЕ не престанува со создавање на лажни вести преку кои очајнички се обидува да ги сокрие последиците од децениското криминално владеење и стравот од...

СДСМ: Расипништвото и криминалот се единствениот отчет на ВМРО-ДПМНЕ и нивните градоначалници

Корупцијата, расипништвото, деструкцијата и криминалното богатење на сметка на осиромашените граѓани се најголемиот отчет за сработеното на ВМРО-ДПМНЕ како на централна така и на...

Не пропуштајте

Бони Тајлер ќе ја пее „Total Eclipse of the Heart“ во...

Милиони луѓе во моментов го следат затемнувањето на Сонцето, кога месечината поминува точно на линијата меѓу Земјата и Сонцето, фрлајќи сенка на него. Целосното помрачување...

Придружете ни се Facebook