ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКА

СДСМ: Мандатот на СЈО ќе биде продолжен

Никола Груевски ќе мора да се помири дека е соочен со правдата и дека „за сите злодела врз граѓаните ќе има одговорност“, стои во...

Турција го укина договорот за признавање на македонските дипломи

Турција го поништила договорот со Македонија за меѓусебно признавање на македонските дипломи на сите образовни нивоа, јавува „Алсат М“. Одлуката веќе била објавена во службен...

Весковски: Карпош е затрупан во снег, каде се потрошените 4.000.000 денари?

СДСМ од општина Карпош реагира дека општината не ги чисти улиците и покрај тоа што има одобрено буџетски средства за таа намена од 4...

Странски служби: „Шутка не ти бега Никола“ ечеше во снежниот парк! ВИДЕО

Ново видео на Странски служби: „Шутка не ти бега Никола“ ечеше во снежниот Градски парк! „Нашето комбе беше вчера во Градски Парк и го сними...

СДСМ: Ќе ги намалиме казните, ќе ги вратиме опомените!

Воведување на  нов пристап во казнената политика и ќе намалување на  огромните извршителски, адвокатски и нотарски трошоци на граѓаните, најави денеска СДСМ. - Вкупните трошоци,...

Заев се сретна со Ахмети

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети попладнето одржаа средба прва по предвремените парламентарни избори на 11 декември 2016 година. Како што...

Мандатот на СЈО коска в грло за мандатарот Груевски

Несогласување Барањата од Платформата на албанските партии воопшто не дошле на дневен ред откако е констатирано дека ставовите на двете партии за иднината на...

Заев го одбележи празникот Водици во Струмица

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска, присуствуваше на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление – Водици во Струмица. Заев традиционално напладне беше покрај водите на...

Иванов ќе даде оставка, за Заев да не може да го добие мандатот?

Се погласно се турка тезата дека лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети не се  договорат за формирање влада ,дека на...

Европратениците бараат ЕУ да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и националните власти на земјите-членки на Унијата дека треба да обезбедат итна помош за да им...

Не пропуштајте

Плевнелиев: Македонија да влезе во ЕУ, ама не и „македонизмот“!

Став „Македонизмот е една идеологија која не е само антибугарска, туку е и антидемократска. Тоа е една идеологија на тотални манипулации со историјата. Тоа...