Памела Андерсон непрепознатлива ФОТО

49-годишната Памела Андерсон за викендот со својот постар син, Брендон Ли, се појави на хуманитарен настан организиран од Шон Пен. Актерката направила таква промена на лицето што скоро и да не личи на себе. Некогашната...

Како изгледала Кејт Мидлтон пред да се омажи за принцот Вилијам?! ФОТО

Кејт Мидлтон вчера го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ стана икона на стилот откако во 2011 година се омажи за принцот Вилијам. А како изгледала пред кралската венчавка? На социјалните мрежи вчера се...

Силувач добил 5 години затвор, a таткото на жртвата го убил и добил 40...

Џулија Мајнор имала само четири години кога Рејмонд Ерл Брукс почнал сексулано да ја злоставува. Тој бил очув на мајката на Јулија, па често бил во нејзина близина. Ја злоставувал до нејзината осма година....

Креаторот на омилените Епл технологии ја напушта компанијата

Крис Латнер, кој што стои зад создавањето на програмскиот јазик на Епл, „Свифт“, ја напушта компанијата, во обид да се испроба и во други професионални полиња. Најверојатно тој ќе стане дел од тимот на Тесла,...

Приватната ложа во „Ројал Алберт хол“ се продава за 3 милиони евра

Приватната ложа во „Ројал Алберт хол“, познатата концертна сала во централен Лондон, се продава за три милиони долари. - Приватната ложа со 12 места е огласена на продажба за 2,5 милиони фунти (2,88 евра) -...

Еве зошто се здрави семките од тиква: 9 причини за да се јадат секој...

Семките од тиква во медицински цели се користат веќе илјадници години. Тие се богат извор на: магнезиум, калциум, калиум, железо, цинк и витамин К.  Одличен избор се за грицкање, бидејќи се богати со омега-3 масни...

На четири патни правци забрана на сообраќај на тешки товарни возила

АМСМ информира дека забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци: крак Маврово – Дебар, Кочани – Делчево - граничен премин Делчево, Берово – Виница – Кочани и превој Ѓавато, каде...

Денес почнува „Вевчанскиот карневал“

Денеска почнува „Вевчанскиот карневал“ на кој ќе бидат изведени повеќе културни настани. Програмата денеска е во знакот на одбележувањето на верскиот празник Свети Василиј Велики, заштитник на вевчанските василичари и на Вевчани, додека формалниот почеток...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Најниска температура утрово од -22 степена е измерена во Битола. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово...

Музеј на Џорџ Лукас од милијарда долари во Лос Анџелес

Креаторот на „Војна на ѕвездите“, Џорџ Лукас, одлучи да отвори музеј во Лос Анџелес. Проектот чини милијарда долари и ќе се наоѓа во паркот за изложби. Во музејот на Џорџ Лукас ќе бидат изложени предмети...