video

Екипа на Нова ТВ нападната во Аеродром

Непознато лице нападна членови од екипата на Нова ТВ кои снимале на локацијата каде се собираат потписи против мигрантски населби. „На снимката се гледа лице на околу 30 години во зелена маичка, како прво ја...

Шехерезад без шминка изгледа уште поубаво! ФОТО

Убавата турска актерка Бергузар Корел кај е најпозната по улогата на Шехерезад во хит-серијата „1001 ноќ“. Бергузар важи за една од најатрактивните и најталентираните актерки во Турција, но со новиот имиџ изненадила многумина Убавата Бергузар е...
video

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за покривање на неуспесите и загубената поддршка

Jавноста, граѓаните, може да се уверат дека лажните вести за наводни кампови или станови за мигранти, што ги шири ВМРО-ДПМНЕ, немаат врска со реалноста. Се наоѓаме во Општина Гази Баба, на потегот на патниот правец...

САД: Сопругата на министерот за финансии ја разбесни јавноста со луксуз

Актерката Луис Линтон, сопруга на министерот за финансии на САД, Стивен Мнучин, ја разбеснила американската јавност со објава на Инстаграм во која се фалела со своето богатство и скапи парчиња. 35-годишната Луис објавила фотографија на...

Заев-Вучиќ: Недоразбирањата ќе ги решаваме со дијалог

Интегрално го пренесуваме владиното соопштение во врска со телефонскиот разговор меѓу македонскиот премиер и српскиот претседател: „Премиерот Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во долг и отворен телефонски разговор ги разгледаа сите аспекти...

Кривична пријава за пожарите во Македонски Брод

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против лицето С.Б. (75) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторила кривично дело - „Предизвикување општа опасност“, предвидено и казниво...

МВР: Пресечен е меѓународен канал за транспорт за марихуана

Во заедничка и координирана акција на Одделот за криминалистичка полиција – Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при СВР Скопје и царинските инспектори од Одделението за оперативни работи од Царинската...

Рајан Гослинг и Харисон Форд во продолжението на „Блејд Ранер“

Денис Вилнев, еден од моментално најбараните режисери во Холивуд, го режира продолжението на научно-фантастична класика од 1982 година, „Блејд Ранер“, што премиерата ќе ја има во октомври. Главните улоги во „Блејд Ранер 2049“ ги толкуваат...

Собранието треба да распише конкурс за државен јавен обвинител

На вчерашната седница на Владата беше усвоен заклучокот да се предложи на Собранието да објави оглас за нов јавен обвинител, по разрешувањето на Зврлевски. Одговор од Собранието сè уште нема, бидејќи поголемиот дел од пратениците...

Предлог за студии по ромски јазик

Додипломски студии по ромски јазик и студии за наставници-Роми како нова катедра на Педагошкиот и Филолошкиот факултет е една од иницијативите за која денеска разговараа министерот без ресор, задолжен за имплементација на Стратегијата за...