Возило оштетено од пожар кај хотелот „Александар Палас“

На 23.06.2017 година околу 16.00 часот во хотел „Александар Палас“ во Скопје била запалена ограда околу 20 метри при што во задниот дел било опожарено и едно патничко возило „Сеат“ со скопски регистарски ознаки....

Ограбени две аптеки во Скопје

На 22.06.2017 година околу  21,00 часот во аптека на ул. „Џон Кенеди “ во Скопје непознат  сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел околу 14.000 денари и побегнал во непознат...

Разбојник се исплашил и избегал од вклучениот аларм во менувачница

На 23.06.2017 година во 15.20 часот во  менувачница на ул. „Рузвелтова“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво во обид. Сторителот со пиштол се заканил на сопствениците Г.П. и Т.П. а откако Г.П. му се...

Заев упати честитка до новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на...

Порно ѕвезда им вети на руските фудбалери оргии ако го освојат Купот на конфедерации

Најпознатата руска порно ѕвезда Алина Јеременко, алијас Алина Хенеси им ветила секс на сите репрезентативци на својата земја доколку триумфираат на Купот на конфедерации. Русија која е домаќин на турнирот во последното коло од групната...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создаде долгорочни штети врз инфраструктурата, ќе има одговорност за сите злоупотреби ...

„Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата. Огромните пропусти во изградбата на автопатите Кичево-Охрид и Миладиновци - Штип  предизвикаа огромни штети...

На „Богородица“ се чека повеќе од еден час за влез во Грција

За влез во Грција преку граничниот премин „Богородица“ утринава се чека повеќе од еден час, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на останатите гранични премини нема...

Иванов во Белград ќе оствари средба со Вучиќ

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ. На церемонијата во палатата „Србија“ присуствуваа околу 5.000...

Одбојкарите се пласираа на Ф4 турнирот од Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација ја искористи првата меч топка за место на Фајналфор турнирот од Европската лига откако во воведното коло на турнир во Тирана ја совлада селекцијата на Шведска со 3-0. „Спартанците“ лесно ги добија...

Хан во понеделник доаѓа во Скопје да даде поттик за реформите

Новата Влада и опозицијата треба да се фокусираат на имплементацијата и на реформските приоритети и на Договорот од Пржино за да ја вратат Македонија на патот кон Европската Унија, се вели во денешното соопштение...