Не пропуштајте

Не пропуштајте

Макрон напишал еротски роман за Брижит уште додека му била учителка

Новата биографија за првата дама на Франција Брижит Макрон наводно ги потврдила гласините за постоењето на еротскиот роман за неа. Како што пренесува британски „Телеграф“,...

20-годишно момче „се пензионира“ по освоен џекпот од 451 милион долари! ФОТО

Џекпотот од 451 милион долари, четврти по големина во историјата на американската лотарија „Мега милион“, ја извлекол 20-годишниот Шејн Мислер, контролор „во пензија“ од...

Пејачката со меланхоличен глас: Има 30 милиони долари, а се грее на електрична греалка...

Откако со нејзиниот кадифен глас и хитовите „Smooth Operator“ и „Your Love is King“ ја освои публиката уште на почетокот на осумдесеттите години од минатиот век, британската пејачка...

Харви Вајнстин доби шлаканици во ресторан од непознат маж ВИДЕО

Откако во октомври минатата година во јавноста протекоа првите обвиненија против Харви Вајнстин (65), американскиот продуцентски могул го остави сопругата, британската дизајнерка Џорџина Чемпен...

Трамп не се плаши од Опра: Би ја победил на изборите ФОТО+ВИДЕО

Не стивнуваат гласините и шпекулациите за можното кандидирање на Опра Винфри на претседателските избори во САД во 2020 година. Дури и Доналд Трамп беше „принуден“...

Катрин Денев ги брани мажите: Добиваат отказ поради сексуални пораки или допирање женско колено!

Француската филмска икона Катрин Денев (74) и уште 99 Французинки ги осудија во вторникот нападите врз мажите по низата сексуални скандали во филмскиот свет,...

Анџелина на столбот на срамот поради однесувањето кон Џенифер ФОТО

Анџелина Џоли (42) и Џенифер Анистон (48) минатиот викенд се појавија на Златните глобуси во Лос Анџелес. Некои медиуми пренесоа дека миленичката на Америка Џенифер...

Опра Винфри со Златниот глобус в раце ита кон Белата куќа

Американската телевизиска водителка Опра Винфри „активно размислува“ да се кандидира на претседателските избори во САД 2020 година, пренесува Си-ен-ен повикувајќи се на нејзини двајца...

Детоксикацијата по празниците е многу опасна, некои завршуваат и во болница!

Детоксикација и слабеењето се два збора кои веднаш по празниците се традиционално најбарани на пребарувачаите, бидејќи сите сме преполни со храната која претходните денови...

ДАШ е прогласена за најдобра диета, и тоа осми пат по ред

Мошне популарната диета ДАШ е прогласена осма година по ред за најдобра, имајќи предвид дека се заснова претежно на овошје, зеленчук и интегрални житарки,...

Не пропуштајте

Трудниците во Венецуела ќе добиваат нецели 4 долари месечна помош од...

Претседателот на Венецуела, Никола Мадуро, најавил дека бремените жени во државата ќе добиваат дополнителна финансиска помош од државата. Секоја бремена жена ќе добива парична помош...

Придружете ни се Facebook