Насловна

Насловна

Вучиќ: Убиството на Оливер Ивановиќ е терористички акт!

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, пак, изјави дека убиството е терористички чин. – За државата Србија тоа е терористички акт и така ќе се однесуваме...

По земањето на витамините чувствувате мачнина? Можеби правите една од овие 4 грешки

Сезоната на грипот и настинките е во полн ек, а за да се заштитите од вирусите кои демнат од сите страни, сте одлучиле да...

Поранешната госпоѓа Ван дер Варт

Рафаел ван дер Варт веќе е подзаборавен од фудбалските фанови, но затоа неговата поранешна сопруга Силви Мејс и натаму е во фокусот на вниманието...

Заев – Борисов: Договорот гарантира долгорочни пријателски односи

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, кој вчера беше ратификуван во македонското Собрание, гарантира долгорочни пријателски односи меѓу Бугарија и Македонија, заеднички оцениле премиерите...

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца повеќе не сакаат да јадат ФОТО

Сите се воодушевени нејзините креации и бренд кој оваа година слава 10 години од постоењето, но не и од моделите кои ги носат на...

„Фридом хаус“: Македонија е „делумно слободна“ земја

Македонија е „делумно слободна“ земја, констатира американската невладина организација „Фридом хаус“ во својот најнов извештај за слободата во светот во 2018 година. Македонија е рангирана меѓу земјите...

Шилегов се сретна со Бандиќ: Загрепски сообраќајни експерти наскоро во Скопје

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, деновиве е во официјална посета на Загреб, Република Хрватска, каде утрово оствари работна средба со градоначалникот на Загреб, Милан...

Кукан: Ратификацијата на Договорот со Бугарија е чекор напред

Европратеникот Едвард Кукан денеска ја поздрави ратификацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија оценувајќи ја како позитивен чекор напред во регионалната соработка. „Добри вести од...

Даниел Харитонов, „чудото од дете“, настапува со Македонската филхармонија

„Лауреати“ е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи овој четврток (18 јануари) во 20 часот. Под...

Двојазичноста ќе јаде неколку милиони евра годишно

Премногу е рано да се каже колку точно вработени ќе има во Агенцијата за примена на јазикот и во Инспекторатот за употреба на јазиците,...

Не пропуштајте

Трудниците во Венецуела ќе добиваат нецели 4 долари месечна помош од...

Претседателот на Венецуела, Никола Мадуро, најавил дека бремените жени во државата ќе добиваат дополнителна финансиска помош од државата. Секоја бремена жена ќе добива парична помош...

Придружете ни се Facebook