Забава

Забава

„Фејсбук“ конечно укинува една од најиритантните опции

Многумина се согласуваат дека на Фејсбук постојат мноштво проблеми, а компанијата неодамна одлучи да се ослободи од еден од нив, кој веројатно најмногу ги...

Трета најдоходовна турнеја во историјата: „Колдплеј“ заработил 532 милиони долари

Британскиот бенд „Колдплеј“ штотуку ја заврши третата најдоходовна турнеја во историјата, со повеќе од 500 милиони долари приход, објави промотерот „Лајф нејшн“ во четвртокот. Последниот,...

Руска пензионерка освои 7 милиони евра на лотарија

Руската пензионерка Наталија Власова (63) освоила половина милијарди рубљи (7,2 милиони евра) на лотарија, што е најголем добиток во историјата на таа земја. Државната лотарија...

Генијалниот милијардер јавно плаче по бившата на Џони Деп ФОТО

Тој е еден од најинтелигентните и најбогатите луѓе на светот, но и тој е само маж кој страда по жената на својот живот. Елон...

Заборавил каде го паркирал автомобилот па го нашол по 20 години

Маж во Франкфурт дамнешната 1997 година пријавил кражба на автомобил, за по 20 години да дознае дека неговото возила останало недопрено и дека само...

Кралицата Елизабета и принцот Филип слават 70-годишнина од бракот ФОТО

Британската кралица Елизабета Втора (91), која владее веќе 65 години, утре ќе прослави 70-годишнина од бракот со принцот Филип. Британската престолонаследничка, принцезата Елизабета, се омажила...

Индијката Мануши Чилар е новата Мис на светот ФОТО

На 67. по ред избор за Мис на светот победата ја однесе Индијката Мануши Чилар и тоа е шестата титула за најубава на светот...

Македонија ќе учествува на „Евровизија 2018“

Македонија ќе учествува на изборот за песна на „Евровизија“ следната година. Тоа е резултат од успешните преговори помеѓу МРТ и Португалската радио-телевизија. Нашата земја ќе...

Почина основачот на групата „ЕјСи/ДиСи“ Малколм Јанг

Почина основачот на групата „ЕјСи/ДиСи“ Малколм Јанг Легендарната музичка ѕвезда и основач на групата „ЕјСи/ДиСи“, Малколм Јанг почина во сабота, на возраст од 64 години. Јанг...

Концерт за паметење: „Меморија“ разбуди прекрасни музички спомени ФОТО

Со „Чукни во дрво“, „Признавам“, „Чаирска романтика“, „По тебе“ и низа други стихови и македонски евергрини Марко Логаут со неговиот бенд ја загрејаа атмосферата...

Не пропуштајте

Заев: Македонија и Грција првпат по долг период со одлични пријателски...

Првпат по долг период Македонија и Грција имаат одлични пријателски односи, кои се градат со интезивирање на посетите и меѓусебната комуникација, изјави премиерот Зоран...

Придружете ни се Facebook