Стил

Стил

Замрзнете ги хулахопките!

Постои многу едноставен трик како тенките хулахопки да не се кинат лесно, да на се прават грутчиња на нив и да не се лепат...

Голи рамена и „бомбер“ јакни ќе бидат тотално аут

Модните трендови во 2017 година беа доста впечатливи. Торбички околу струк, чизми над колена, а сега е време да се расчисти низ гардероберите. Голите рамена...

Нега за најнежни допири

Во зима не ви се неопходни скапи креми, туку доволно е да стекнете навика секојдневно да ги мачкате рацете со крема после миење. Сувата кожа...

Фризура која ќе биде хит во 2018 година! ФОТО

Постојат безвременски фризури кои ќе бидат секогаш актуелни. Исти две жени не постојат, па така и две идентични боб фризури нема. Универзалноста на оваа форма...

Прославете во кожени панталони

Кожените панталони повторно се на врвот на модната сцена како совршена зимска модна класика, кои добро изгледаат и во дневна и во вечерна варијанта....

Мајкл Корс: Нема веќе производи од животинско крзно

„Мајкл Корс холдинг лимитед“, светски познатата групација на луксузна мода, пред извесно време во Њујорк објави дека веќе нема да користи животинско крзно во...

Модата во 2017 година пропагираше моќ и напредно размислување

Политичката клима во 2017 година била водечка сила за модната индустрија, при што трите најупотребувани збора во модата се поврзани со недамнешниот подем на...

Кејт Мидлтон во бременоста носи мини! ФОТО

Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на облекување. Се досега се појавуваше во здолништа и фустани...

Совршено рамна коса ќе биде хит во 2018

Ако следната сезона сакате да промените нешто на себе, тоа нека биде фризурата. Хит следната година ќе биде совршено рамна коса, којашто веќе ја...

Трикови за правилно шминкање

При шминкање, кога користите маскара избегнувајте да ја отворате и да ја движите четкичката горе-доле, зашто тоа само ќе го забрза процесот на сушење....

Не пропуштајте

Трудниците во Венецуела ќе добиваат нецели 4 долари месечна помош од...

Претседателот на Венецуела, Никола Мадуро, најавил дека бремените жени во државата ќе добиваат дополнителна финансиска помош од државата. Секоја бремена жена ќе добива парична помош...

Придружете ни се Facebook