Стил

Стил

Рекорден број Азијки во шоуто на „Викторијас Сикрет“

На најекстравагандната модна ревија во светот годинава ќе има рекорде број на девојки од Азија - вкупно седум модели, што е најмногу во историјата...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото ФОТО

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита - сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го...

Се отвори специјализиран бутик за женска Плус сајз облека во центарот на Скопје ФОТО

Луна Плус сајз е специјализиран бутик за женска облека со конфекциски броеви над 40.Водени од своето мото, „не е важно кој број носиш, туку...

Есен е вистинско време за пилинг на усни

За усните кои изгледаат како да не се доволно хидрирани, постои пилинг што може да направи чудо за нив. Пилингот се состои од: една лажица...

Џемпер фустани, ем шик, ем топло

Жените кои и на најладно не сакаат да се одречат од женствениот стил, а истовремено сакаат да им биде топло, сезонава избираат огромни џемпери...

Духот на седумдесеттите во новата колекција на Кокев ФОТО

На ревијата која се одржа на 1 ноември во хотелот „Александар Палас“, во една поинаква атмосфера и со музика од седумдесеттите, модната дизајнерка Тања...

Џиџи Хади прогласена за најубаво облечена во 2017 година ФОТО

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобро облечени жени во 2017 година, еве кои дами блеснаа. Славните дами имаат пари да облекуваат што сакаат и како...

Најскапите обувки во свет се од злато и 1.000 дијаманти

Дизајнерката Деби Вингем, која изработува најскапи нешта во светот (фустан, торта), сега ги креира и најскапите обувки кои чинат 15,1 милион долари. Станува збор за...

Крај на есенското издание Моден викенд Скопје

Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје под мотото #Stopthetraffik заврши синоќа со мултимедијална презентација на Ирина Тошева поддржана од topsi.mk. Циклусот песни за Дениција од Петре М....

Панталони со линија, голем шешир и костум – формула за добар стил

Повеќето жени знаат дека класичните трендови како мини здолниште, црвен кармин и високи потпетици секогаш оставаат впечаток, но постојат и други модни комбинации и...

Не пропуштајте

Заев: Македонија и Грција првпат по долг период со одлични пријателски...

Првпат по долг период Македонија и Грција имаат одлични пријателски односи, кои се градат со интезивирање на посетите и меѓусебната комуникација, изјави премиерот Зоран...

Придружете ни се Facebook