Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Еве кои три жени не облекоа црно на Златните глобуси ФОТО

Во знак на солидарност со жртвите на сексуално вознемирување, најголемиот дел од присутните на церемонијата на Златните глобуси облекоа црна облека. Меѓу оние кои се...

Опра за сексуалните предатори: Нивното време истече

По примањето на наградата за животно дело „Сесил Б. Демил“, Опра Винфри одржа моќен говор за сексуалното вознемирување, расната поделба и слобода на печатот. Опра...

Успешна кампања „Времето истече“ на црвениот тепих на Златните глобуси ФОТО

Беспрекорен стил и одлични модни креации се појавија на црвениот тепих на Златните глобуси, но она што недостигаше беше бојата. Во знак на поддрша на...

Никогаш не била поразголена: Новогодишниот фустан на Иванка Трамп го шокираше светот! ФОТО

Иванка Трамп, попозната и како првата ќерка на Америка и дама со совршен стил, не навикна на брилијантни комбинации во облекувањето и погодок за...

Актерката Елен Пејџ се венча со жената на својот живот ФОТО

Актерката Елен Пејџ се венча со својата партнерка, танчарката и кореографка Ема Портнер, објави двојката на Инстаграм. Елен (30) и Ема (22), двете по потекло...

Двегодишниот син на Ким и Канје итно хоспитализиран!

Синот на Ким Кардашијан и Канје Вест итно е префрлен во болница поради воспаление на белите дробови. Славната двојка е многу загрижена поради здравјето на...

Тијана Дапчевиќ ја прозва Северина: Таа не е пејачка, ниту моја колешка! ФОТО

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ неодамна на прашањето на новинарот дала крајно необичен одговор, пишува српски „Курир“. Имено, дамата позната по остриот јазик и раскошниот...

Неверојатниот живот на синот на Хју Хефнер кој пораснал опкружен со зајачици ФОТО

Купер Хефнер (26) е најмладиот син на основачот на „Плејбој“, Хју Хефнер, и судејќи по се, негов наследник. Купер има големи планови токму тој...

Манекенката која не стануваше од кревет за помалку од 10.000 долари стана баба ФОТО

Поранешниот супермодел, 52-годишната Линда Евагелиста стана баба. Нејзиниот прв внук на свет го донела поќерката Роксан. Роксан е инаку ќерка на модниот агент Џералд...

Не е ова Леди Гага: Холивудската легенда снимена во платформи! ФОТО

Ал Пачино (77) и Роберт де Ниро (74) деновиве во Бронкс, Њујорк го снимаат новиот филм „Ирец“ на култниот режисер Мартин Скорсезе (75). На актерското...

Не пропуштајте

Трудниците во Венецуела ќе добиваат нецели 4 долари месечна помош од...

Претседателот на Венецуела, Никола Мадуро, најавил дека бремените жени во државата ќе добиваат дополнителна финансиска помош од државата. Секоја бремена жена ќе добива парична помош...

Придружете ни се Facebook