Серена Вилијамс во танга ВИДЕО

Серена Вилијамс во танга ВИДЕО

398
SHARE
Фото - Принтскрин

Врвната тенисерка Серена Вилијамс се фотографираше во бикини за посебно издание на магазинот „Спортс Илустрејтед“.

– Сакам луѓето да излезат со фактот дека е добро да се биде задоволен во сопственото тело. Не сум премногу згодна. ОК е да се изгледа добро и јас се чувствувам силно. Да се изгледа силно, секси, да се биде жена, да се биде нескршлива – сите тие работи се одлични – рекла Серена.

Посебно атрактивни се фотографиите во бикини со танга, искуство за кое тенисерката вели: „Никогаш не сум носела танга бикини, па првиот пат за мене беша како шолја еспресо. Моментално морав да се разбудам. Тангата е перфектна, се чувствував многу пријатно. Сега официјално сум танга девојка“.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

2 × 4 =