Мајкл Кејн: Моите денови се одбројани

Мајкл Кејн: Моите денови се одбројани

466
SHARE

Сер Мајкл Кејн проговори за своето здравје и откри дека страшно се плаши од смртта.

Британскиот актер од исхраната ги исфрлил сите нездрави производи и внимава на своето здравје, за да можел што подолго да ги гледа неговите внуци како растат.

– Моите денови се одбројани и тоа ми е главна грижа. Морав да намалам со пиењето и секогаш барам работи што се најдобри за превенција од рак. Веројатно ќе умрам зборувајќи со вас, но изгубив 13 килограми само заради моите внуци… Претходно пиев по едно шише вотка на ден и пушев по неколку кутии цигари. Без неа (сопругата) одамна ќе бев мртов – рекол 84-годишниот актер.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

13 + nine =