Кан мода: Лима елегантна, Ратајковски провокативна, Сарандон во кожено

Кан мода: Лима елегантна, Ратајковски провокативна, Сарандон во кожено

461
SHARE
Фото - Принтскрин

Повторно на Канскиот филмски фестивал славните дами зачекорија на црвениот тепих со впечатливи тоалети.

Супер моделот Адриана Лима носеше елегантна бела тоалета и впечатлив црвен кармин, додека фотомоделот Емили Ратајковски носеше црна тоалета со провокативно деколте.

Фото – Принтскрин

На црвениот тепих зачекори и холивудската дива Сузан Сарандон која носеше црн, кожен костум.

Фото – Профимедиа

Неверојатно добро изгледаше и Петра Немцова, чешки модел и филантроп, која на црвениот тепих чекореше во бел фустан со долги ракави и ултра длабоки деколте и шлиц.

Фото – Профимедиа

Вниманието на медиумите го привлече и канадскиот модел и активист Вини Харлоу во сина раскошна тоалета.

Фото – Принтскрин/Јутјуб

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

16 − thirteen =