Mагазин

Mагазин

„Долче и Габана“ продаваат шпагети за 110 долари

Италијанската модна куќа „Долче и Габана“ во соработка со италијанскиот произвдедувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“ креираше серија сушени тестенини во лимитирано издание. Британски „Индепендент“...

Непрепознатлива: Кристина Агилера не може да ги движи лицето и устата ФОТО

На гласот и изведбата никој нема забелешки. Кога ќе ја слушнете секогаш е препознатлива. Но, на настапот на кој сакаше и успеа да ја...

Бруно Марс уметник на годината, „Деспасито“ најдобра поп песна

Американските музички награди 2017 во неделата (19 ноември) беа отворени со емотивен поздрав до луѓето кои изминатата година беа први на местата на трагедии...

„Фејсбук“ конечно укинува една од најиритантните опции

Многумина се согласуваат дека на Фејсбук постојат мноштво проблеми, а компанијата неодамна одлучи да се ослободи од еден од нив, кој веројатно најмногу ги...

Трета најдоходовна турнеја во историјата: „Колдплеј“ заработил 532 милиони долари

Британскиот бенд „Колдплеј“ штотуку ја заврши третата најдоходовна турнеја во историјата, со повеќе од 500 милиони долари приход, објави промотерот „Лајф нејшн“ во четвртокот. Последниот,...

Почина озогласениот убиец Чарлс Менсон

Чарлс Менсон, злосторникот со кукаст крст на чело и еден од најбруталните американски масовни убијци, починал во затворската болница. Имаше 83 години. Менсон минатата недела...

Руска пензионерка освои 7 милиони евра на лотарија

Руската пензионерка Наталија Власова (63) освоила половина милијарди рубљи (7,2 милиони евра) на лотарија, што е најголем добиток во историјата на таа земја. Државната лотарија...

Генијалниот милијардер јавно плаче по бившата на Џони Деп ФОТО

Тој е еден од најинтелигентните и најбогатите луѓе на светот, но и тој е само маж кој страда по жената на својот живот. Елон...

Заборавил каде го паркирал автомобилот па го нашол по 20 години

Маж во Франкфурт дамнешната 1997 година пријавил кражба на автомобил, за по 20 години да дознае дека неговото возила останало недопрено и дека само...

Кралицата Елизабета и принцот Филип слават 70-годишнина од бракот ФОТО

Британската кралица Елизабета Втора (91), која владее веќе 65 години, утре ќе прослави 70-годишнина од бракот со принцот Филип. Британската престолонаследничка, принцезата Елизабета, се омажила...

Не пропуштајте

Заев: Македонија и Грција првпат по долг период со одлични пријателски...

Првпат по долг период Македонија и Грција имаат одлични пријателски односи, кои се градат со интезивирање на посетите и меѓусебната комуникација, изјави премиерот Зоран...

Придружете ни се Facebook