ХРОНИКА

ХРОНИКА

Британец ограбен во Маврово

На 22.03.2017 година во 06.00 часот во ПС Гостивар, од Лондон-Велика Британија, било пријавено дека лицето O.M.J. (32) од Холингтон-Велика Британија, кое било на...

Амбициозната дипломатска офанзива на Брисел не го промени однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ – Никого не...

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ не се помести ниту за милиметар по средбите со еврокомесарот Хан и тројцата европратеници, а Иванов скандалозно одбегна секаков разговор со...

Растат кредитите за преживување

Потрошувачките кредити во февруари се зголемиле за 13 проценти во однос на истиот период лани, а сличен раст има и на станбените кредити. Пишува Весна...

Двајца тинејџери тешко повредени во сообраќајка со мотор

На 21.03.2017 година во 18.20 часот во Велес, на ул. „Благој Ѓорев“ се случила сообраќајна незгода во која седумнаесетгодишник од Велес, управувајќи мотоцикл „Херц...

Исчезна петгодишно девојче

На 22.03.2017 година во ЕИК се јавил Д.К. и пријавил дека на 21.03.2017 година околу 23.00 часот од домот во непознат правец се оддалечила...

Во барака во Кичево пронајден мртов маж

На 21.03.2017 година околу 23.00 часот во с.Добреноец, кичевско, во близина на м.в.„Рибарница“ во барака пронајден е починат Л.Г. (57) од Кичево, вработен во...

Го пронашол мртов својот татко, кој бил пријавен за исчезнат

На 21.03.2017 година во 07.45 часот во ПО Камењане, Б.Ј. (49) с.Долно Палчиште пријавил дека во одводен канал на м.в. „Пропаст“, атар на с.Долно...

Две маскирани лица ја ограбиле поштата во Кучевиште

На 21.03.2017 година околу 13.00 часот во ЕИК Скопје, М.К. пријавил дека во поштата во с.Кучевиште  две непознати маскирани лица извршиле разбојништво над вработените. Сторителите...

Наставниците на бајракот на манипулацијата со учениците

Вчера без најава беше прогласен „Денот на шумите“ за училиштата да работат со скратени часови, па наставниците и учениците да можат да одговорат на...

Иванов го откачи Хан, својот термин му го отстапи на Бетмен

Иванов, според кабинетот, немал што ново да му каже на Хан и предлагал терминот за средбата со него, да биде искористен за разговор на...

Не пропуштајте

Шпанските скали нема да се градат

Советот на Општина Центар завчера ги стопираше градбите од „Скопје 2014“. Една од нив е катната гаража спроти Музеј на Град Скопје, која не почна...