фото

фото

Промена на државното знаме пред Собранието на Република Македонија (Фотогалерија)

Од денешната церемонија за промена на државното знаме пред Собранието на Република Македонија, кое припадниците на баталјонот за почести со посебна почит го изведуваат...

Фото на неделата

Фото на неделата

Испукани 10 плотуни за Денот на независноста ГАЛЕРИЈА

Денес во 18 часот во касарната „Илинден“ беше извршена почесна артилериска стрелба на 10 плотуни. Артилериската стрелба се изврши во чест на празникот 8 септември...

Не пропуштајте

Заев: Потпишавме значајни документи за граѓаните на Македонија и Албанија, градиме...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и премиерот на Република Албанија, Еди Рама, имаа заедничка прес конференција, по одржаната меѓувладина седница во...

Придружете ни се Facebook